Aktualitet

Procedohet penalisht ish-drejtori i Aluiznit

Shkruar nga Liberale
Procedohet penalisht ish-drejtori i Aluiznit

Ish-drejtori i Aluiznit në Elbasan, Andon Lapa është vënë nën hetim nga specialistët e Hetimit të Krimit Ekonomik.

Ai akuzohet për veprat penale "Falsifikimi i vulave , i stampave ose i formularëve" dhe " Shpërdorimi i detyrës".

Sipas policisë në vitin 2015 ka dhënë leje legalizimi për një banesë në kundërshtim me ligjin./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH