Aktualitet

Policia jep detaje për vrasjen e gruas në Paskuqan

Shkruar nga Liberale
Policia jep detaje për vrasjen e gruas në Paskuqan

Policia ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Paskuqan ku kunati, Eredet Çapoku vrau kunatën e tij, Enkeleda Çapokun.

Kanë qenë të afërmit të cilët kanë njoftuar Policinë për vrasjen dhe i kanë treguar detajet.

Fill pas kësaj Policia ka shpallur në kërkim autorin e vrasjes.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion Paraprak.

Më datë 09.01.2020 rreth orës orës 23:40, në Paskuqan shtetasi E. Ç.,34 vjeç, për motive ende të paqarta ka goditur për vdekje me mjet të fort (shkop druri) kunatën e tij shtetasen E. Ç.,30 vjeçe, e cila si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë. Policia ka shkuar mënjëherë në vendngjarje, dhe ka shpallur në kërkim policor shtetasin E. Ç, i cili pas ngjarjes është larguar Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH