Aktualitet

Përplasje mes protestuesve dhe Policisë, disa të plagosur

               Publikuar në : 17:09 - 09/12/20 liberale

Protesta para Ministrisë së Brendshme është përshkallëzuar, duke pasur përplasje mes protestuesve dhe Policisë.

Protestuesit kanë gjuajtur me gurë, shishe dhe hurma në drejtim të Ministrisë.

Sipas mediave, mësohet se ka edhe të lënduar nga ana e Policisë por edhe e protestuesve. Të plagosur kanë mbetur një gazetar, një polic dhe një protestues.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back