Sport

Pankarta në mbështetje të Thaçit vonon ndeshjen Flamurtari-Luftëtari

               Publikuar në : 18:44 - 27/06/20 liberale

Pavarësisht se nuk lejoheshin tifozët, në ndeshjen midis Flamurtarit dhe Luftëtarit një tifoz ka arritur të vendos dy pankarta, njëra me mbishkrimin ‘Hashim Thaçi, Vlora krenohet me ty’.

Delegati i ndeshjes Petrit Braja nuk lejoi nisjen e sfidës pa u hequr pankarta ‘Hashim Thaçi, Vlora krenohet me ty’, dhe tjetra ‘Drenica, zemra e shqiptarisë’ pasi nuk lejohen mesazhet politike.

Pankartat ishin në mbështetje të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi të cilin së bashku me Kadri Veselin prokuroria speciale në Hagë i ka akuzuar për krime lufte.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back