Aktualitet

Edhe një grua mes të plagosurve, pamje nga aksidenti i rëndë në aksin Korçë-Pogradec

Shkruar nga Liberale
Edhe një grua mes të plagosurve, pamje nga aksidenti i rëndë

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:20 në afërsi të fshatit Sovjan, Maliq.

Nga aksidenti në aksin rrugor Korçë-Pogradec ku si pasojë kanë mbetur të lënduar 3 persona.

Janë përfshirë në aksident janë përfshirë mjeti tip “Audi” me drejtues E. H., i cili është përplasur me mjetin karrotrec tip “Benz”, me drejtues 57-vjeçarin I.B.

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i mjetit tip “Audi”, E. H., dhe dy pasagjerët e mjetit tjetër, 55-vjeçarja me iniciale M. T.,  dhe 58-vjeçari me iniciale J. T.,  të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Me drejtuesin e mjetit tip karrotrec, shtetasin I. B., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Po punohet për të sqaruar rrethanat dhe zbardhur shkakun e aksidentit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH