Aktualitet

Një tjetër person i dyshuar me variantin Delta në Shqipëri

Shkruar nga Liberale
Një tjetër person i dyshuar me variantin Delta në Shqipëri

Një person në Shqipëri dyshohet të jetë i infektuar me variantin Delta të koronavirusit, i njohur edhe si varianti indian.

Mësohet se ky person ka ardhur ditët e fundit në vendin tonë nga Britania dhe ka shfaqur simptoma të ngjashme me ato të variantit Delta.

Deri tani ende nuk ka konfirmime nga autoritetet vendase, por para dy ditësh sinjalet për prezencën e variantit Delta u dhanë dhe nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila pranoi se një sërë testesh të dyshuara janë dërguar në Gjermani për konfirmim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH