Sociale

Nisin regjistimet për shkollat e mesme, Kushi apel prindërve dhe nxënësve

Shkruar nga Liberale
Nisin regjistimet për shkollat e mesme, Kushi apel prindërve dhe

Kanë nisur regjistrimet e nxënësve nëpër gjimnaze.

Minsitrja e Arsimit, Evis Kushi shkruan në Facebook, se regjistrimet do të zhvillohen në e-Albania dhe do të zgjasin deri në 20 korrik.

"Siç e dini, formulari i regjistrimit plotësohet në bazë të vendbanimit duke ndjekur procedurat e lehtësuara që zgjasin vetëm pak minuta, duke përjashtuar dorëzimin e dokumentacionit me prezencë fizike.

Suksese të gjithë nxënësve në këtë cikël të ri arsimor!

Për çdo pyetje apo paqartësi rreth procesit, mund të kontaktoni në adresën:

[email protected]", shkruan Kushi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH