Aktualitet

Nga Tirana ishin kthyer në Korçë, burri nxjerr fëmijët nga banesa dhe qëllon gruan me thikë

Shkruar nga Liberale
Nga Tirana ishin kthyer në Korçë, burri  nxjerr

Detaje të reja janë mësuar për ngjarjen e rëndë në Korçë, në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e të dielës, ku Aleko Myrtollari ka qëlluar me thikë bashkëshorten e tij Marjola Myrtollari.

Ishte vajza 16 vjeçare ajo e cila ka lajmëruar policinë pasi ka gjetur nënën të plagosur.

Sipas informacioneve nga vendngjarja, thuhet se çifti kishin prej kohësh grindje mes njëri tjetrit. Sipas komshinjve, ata kishin 1 muaj e gjysmë që kanë shkuar nga Tirana në Korçë.

Probleme kanë patur vazhdimisht, dhe bashkëshorti ushtronte dhunë ndaj Manjola Myrtollarit. Në banesë kanë qenë fëmijët e çiftit, por autori (babai) i ka nxjerrë jashtë dhe më pas ka qëlluar disa herë më thikë bashkëshorten.

Nga ana tjetër, bëhet me dije se bashkëshorti konsumonte alkool, dhe rrinte shpesh i dehur. Ai punonte jashtë shtetit për pak muaj, ndërsa bashkëshortja ishte e papunë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH