Globi

Nëna përplas aksidentalisht për vdekje vajzën 17-muajshe

Shkruar nga Liberale
Nëna përplas aksidentalisht për vdekje vajzën 17-muajshe

Një nënë ka folur për pikëllimin e saj pasi aksidentalisht përplasi me makinë për vdekje vajzën 17 muajshe.

Toddler Anna Seagren vdiq pasi u godit nga makina e familjes në fermën e tyre në Mount Jagged në Australinë e Jugut.

Nëna Xhesi kishte marrë makinën e saj për të shkuar dhe për të marrë vajzën e saj të madhe Grace. Tragjedia ndodhi kur ajo u kthye në shtëpi.

Ne thjesht nuk e pamë atë të dilte. E pash më vonë dhe vrapova për të rregulluar gabimin, por ishte shumë vonë. Ajo ishte një vajzë e përsosur, e lumtur, e mrekullueshme. Ne u kemi thënë fëmijëve të tjerë se ajo është engjëll tani dhe se ajo nuk do të vijë më në shtëpi. Por që ne ende mund të flasim për të dhe ta duam atë dhe sesa me fat ishim që ishim prindërit e saj për 17 muaj", u shpreh gruaja.

Ndërkohë, hetuesit vazhdojnë hetimet për rrethanat e aksidentit fatal.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH