Life Style

Ndahet nga jeta muzikanti i njohur

               Publikuar në : 15:06 - 08/10/19 liberale

Ndërron jetë muzikant i njohur i botës së rrokut, bateristi legjendar, Ginger Baker vdiq në moshën 81- vjeçare për shkaqe natyrore.

Ai ishte një nga themeluesit e grupit britanik “Cream”, Baker njihet si një nga bateristët që solli një frymë të re në muzikën botërore dhe stili i tij ishte një kombinim i fuqisë së zhanreve xhaz dhe rok.

Ai u pranua në shtëpinë e të famshmëve Rock and Roll Hall of Fame në vitin 1993.

Grupi “Cream”, performoi prej dy vitesh 1966-1968 së bashku me anëtarët e tjerë të grupit, Jack Bruce dhe Eric Clapton./Gazeta Liberale

 

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back