Aktualitet

Nano deputet? Rama: Nuk ka nevojë, ai është lider i PS

Shkruar nga Liberale
Nano deputet? Rama: Nuk ka nevojë, ai është lider i PS

Kryeministri Edi Rama në një prononcim për mediat, përvecse ka folur për faktin që nuk do të ndryshohet kryesia e PS edhe për bjë vit, iu është përgjigjur interesit të gazetarëve nëse do të kandidojë apo jo për deputet Fatos Nano.

Rama u shpreh se, Nano është lider i PS dhe jep këshilla sa herë ia kërkon kryeministri.

"Nano nuk ka nevojë të kandidojë. Është lider i PS. Jep me zemërgjerësi eksperiencën e tij dhe këshillat kur ia kërkoj, siç do ta bëj edhe unë kur të mos jem më. Nuk ka nevojë për audiencë për lajme të tilla palidhje", tha Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH