Aktualitet

MOTI I DITËS: Reshje shiu në të gjithë vendin dhe rënie e temperaturave

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS: Reshje shiu në të gjithë vendin dhe rënie

Sot në vendin tonë do të dominojnë vranësirat në pjesën më të madhe të ditës, por edhe reshjet e shiut do të jenë prezente në të gjithë territorin. Si pasojë, temperaturat do të bien ndjeshëm me 6 gradë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje gjatë orëve të mëngjesit, por mesdita do të sjellë rënie të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 30°C.

Era do te fryjë e fortë duek arritur shpejtesine maksimale mbi 55 km/h nga drejtimi kryesisht Verilindor; kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 4 ballë.

Kjo situatë pritet të vazhdojë deri ditën e mërkurën dhe vlerat termike do të rriten përsëri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH