Aktualitet

MOTI I DITËS: Reshje shiu në jug dhe stuhi gjatë ditës

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS: Reshje shiu në jug dhe stuhi gjatë ditës

Moti në vendin tonë do të jetë me kthjellime dhe vranësira të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në jug në mëngjes, gjatë ditës dhe kthjellime e vranësira me reshje lokale.

Temperaturat minimale do të luhaten 12-17 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 18 -21°C në veri, 21 -23°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpjetësi 12-18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5-6 ballë në det të hapur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH