Aktualitet

MOTI I DITËS: Reshje dëbore në kēto zona dhe ulje temperaturash në të gjithë vendin

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS: Reshje dëbore në kēto zona dhe ulje temperaturash

Moti për sot pritet të jetë me vranësira, reshje shiu dhe dëbore në mëngjes në zonat e veriut dhe në juglindje. Ndërsa në pjesët e tjera të vendit, dita do të jetë me diell.

Temperaturat minimale do të pësojnë zbritje duke u luhatur nga 0/10 gradë ndërsa ato maksimale, parashikohen 6-9°C në veri , dhe 14 -16°C ne zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim veri me shpjetesi 15-20 m/sek dhe dallgëzim të forcës 6-7 ballë në det të hapur .

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH