Life Style

Melinda dhe Bill Gates zyrtarisht të divorcuar

               Publikuar në : 13:53 - 03/08/21 liberale

Tre muaj pasi njoftuan fundin e marrëdhënies se tyre pas 27 viteve martesë, Bill dhe Melinda Gates janë zyrtarisht të divorcuar. Tashmë edhe para ligjit pas vendimit të zgjidhjes së martesës nga një gjykate në King County Washington. Në dosjet e siguruar nga Fox News miliarderi dhe ish-gruaja kanë rënë dakord që asnjëra palë nuk do marrë mbështetje bashkëshortore dhe Melinda nuk do ndryshoje mbiemrin e saj.

Tani Bill dhe Melinda Gates u takuan pasi ajo filloi të punonte në Microsoft si menaxhere produktesh në vitin 1987.

Ata u martuan në 1994 në Hawaii janë prindër të dy vajzave, Jennifer Gates 24 vjeçe dhe Phoebe Gates 18 vjeç, si dhe një djalë, Rory Gates 21 vjeç.

 

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back