Aktualitet

Matura Shtetërore, publikohen rezultatet e provimit të gjuhës së huaj

Shkruar nga Liberale
Matura Shtetërore, publikohen rezultatet e provimit të gjuhës

Qendra e Shërbimit Arsimor ka publikuar notat e provimit të parë të Maturës Shtetërore. Në faqen zyrtare të QSHA kanë dalë tashmë notat e testit të gjuhës së huaj. (Kliko këtu)

Maturantët këtë vit dhanë provimet e fundit edhe pse nuk mundën që ta plotësonin tërësisht në mënyrë normale programin mësimor për shkak të pandemisë.

Testi i dytë që u bë ishte ai i Gjuhë-Letërsisë për të cilin maturantët patën kontestime dhe ankesa për mënyrën sesi ishte hartuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH