Aktualitet

Manastirliu: Ja kush janë të parët që do marrin vaksinën sot

Shkruar nga Liberale
Manastirliu: Ja kush janë të parët që do marrin

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se vaksinimi do të nisë me mjekët dhe infermierët e spitaleve Covid 1 dhe Covid 2.

“Vaksinat do t’i marrin të parët mjekë dhe infermierë të Covid 1, 2 3 apo 4. Sot do të nisim me mjekët dhe infermirët e Covid 1 dhe 2, janë rreth 1 mijë mjekë dhe infermierë”, sqaroi ajo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH