Sport

Nga Muçi tek Asllani, futbollistët e kombëtares gjejnë rrjetën, ja si u vlerësuan këtë javë

Shkruar nga Liberale

Nga Muçi tek Asllani, futbollistët e kombëtares gjejnë

Një tjetër emër që premton shumë në Turqi është Ernest Muçi. Futbollisti i cili pak kohë më parë iu bashkua Besiktasit, arriti të gjente golin e parë në fundjavë ndaj Istanbulspor. 22-vjeçari luajti gjatë gjithë takimit, ndërsa në fraksionin e dytë realizoi me një gjuajtje të bukur nga jashtë zone.


Tek Inter, Kristjan Asllani asistoi në golin e parë ndaj Lecce, me një pasim të bukur nga mesfusha, ku nxorri zbuluar Lautaro Martinezin, që mposhti portierin kundërshtar. Elbasanasi u vlerësua me notën 7.7, ndërsa më mirë se ai ishin vetëm De Vrij, Lautaro dhe Fratessi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH