Sport

Konfirmohet! Neymar Jr dëshiron të rikthehet tek Barcelona

Shkruar nga Liberale

Konfirmohet! Neymar Jr dëshiron të rikthehet tek Barcelona

Sulmuesi brazilian, Neymar Junior është lidhur pothuajse vazhdimisht me Barcelonën gjatë pesë viteve të fundit, dhe veçanërisht që kur Joan Laporta u kthye në presidencë.

Verën e kaluar Laporta dhe Deco konfirmuan se ata diskutuan një marrëveshje për Neymar, por 32-vjeçari është ende i etur për të gjetur rrugën e tij për t’u kthyer në kryeqytetin katalunas.

U zbulua nga Bar Canaletes se Neymar, i cili mban kontakte të rregullta me Laportan, dëshiron të kthehet te Blaugrana në verën e vitit 2025, në fund të kontratës së tij me Al-Hilal në Arabinë Saudite.

Culemania e ka mbështetur këtë histori, duke thënë se burimet e tyre pranë lojtarit e kanë konfirmuar historinë.

Fabrizio Romano ka mohuar se ka ndonjë bisedë në lidhje me një lëvizje për Neymar, por në mënyrë vendimtare referon ‘këtë verë’.

Të dy burimet e mëparshme janë të qarta se çdo mundësi që Neymar të kthehet në Camp Nou do të ishte në verën e vitit 2025.

Braziliani ende kthehet rregullisht në kryeqytetin katalunas për të vizituar djalin Davi Lucca, i cili jeton me ish-partneren e tij në Barcelonë.

Në vitin 2025, qëllimi i tij mund të jetë të rrisë nivelin e tij dhe të arrijë në Kupën e Botës 2026 në formë të mirë. Laporta ka treguar edhe në të kaluarën se është pjesë e punës së tij që të sjellë emra yjesh.

Duke punuar kundër tij janë mosha dhe rekordi i dëmtimeve, dhe çdo trajner i ri që vjen mund të kundërshtojë nënshkrimin e tij, duke qenë një lojtar që kërkon një skuadër për t’u ndërtuar për nevojat e tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH