Sport

Në hapat e të atit, i biri i Leo Messit shënon 5 gola fantastikë dhe feston njëlloj si babai i tij legjendë e futbollit

Shkruar nga Liberale

Në hapat e të atit, i biri i Leo Messit shënon 5 gola

Pamjet e djalit të Lionel Messit, Mateo, duke shënuar pesë gola për skuadrën U-9 të Inter Miamit janë bërë virale.

Tetë-vjeçari tregoi se ishte në nivele mbi shokët e tij të skuadrës dhe kundërshtarët e tij, pasi shënoi pesë gola, për të cilët babai i tij do të ishte krenar.

Në hapat e të atit, i biri i Leo Messit shënon 5 gola

Në pjesën e dytë, Mateo tregoi nuancat e vetë Lionel Messit, teksa vazhdoi të shënonte gola të bukur.

Për golin e tij të pestë dhe të fundit, i riu e merr topin në mënyrë të shkëlqyeshme dhe tregon një kontroll të jashtëzakonshëm nga afër përpara se ta fuste në këndin e poshtëm.

Kjo mund të jetë vetëm performanca më mbresëlënëse nga dikush në moshën e tij dhe duhet të ndjeni keqardhje për prindërit e lojtarëve kundërshtarë.

Djali i Messit ishte thjesht i pandalshëm dhe ka treguar se ka aftësinë të ndjekë hapat e babait të tij pas një paraqitjeje të jashtëzakonshme për të rinjtë e Inter Miami. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH