Magazinë

“Po i jap vetes kohë për t’u shëruar”/ Familja mbretërore do të mbështesë Kate Middleton në kthimin e saj të rëndësishëm në detyrë

Shkruar nga Liberale

“Po i jap vetes kohë për t’u shëruar”/ Familja

Familja mbretërore, e udhëhequr nga Princi William, do të mbështesë Princeshën e Uellsit ndërsa ajo do të bëjë kthimin e saj të rëndësishëm në detyrat publike.

Kate, 42-vjeçare ka munguar në detyrat publike për pesë muaj, ndërsa ajo iu nënshtrua ‘kimioterapisë parandaluese’ për një formë të pazbuluar kanceri.

Por ajo do të shoqërojë tre fëmijët e saj në një karrocë gjatë paradës së “Trooping the Color” sot dhe do t’i bashkohet mbretit Charles, Mbretëreshës Camilla dhe anëtarëve të tjerë të moshuar të familjes në ballkonin e Pallatit Buckingham gjatë ngjarjes së profilit të lartë, shkruan DailyMail.

Ndërkohë që pjesëmarrja e saj në festimet e sotme do të jetë padyshim një moment i rëndësishëm, është theksuar fuqishëm se pamja e Kate nuk duhet parë ende si një rikthim në orarin e plotë të angazhimeve publike.

Princesha ndau në një deklaratë emocionale dje se ajo i ka dhënë vetes kohën e nevojshme për t’u shëruar dhe si shumica e pacientëve me kancer ka ditë të mira dhe ditë të këqija.

Megjithatë, tani mund të zbulohet se Kate ka filluar të punojë nga shtëpia, kalon kohë duke u relaksuar në natyrë dhe shpreson të bashkohet me disa angazhime publike gjatë verës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH