1

Luiza Gega niset në Tokio me synimin e thyerjes së rekordeve

               Publikuar në : 13:27 - 20/07/21 liberale

Mëngjesin e sotëm drejt Tokios së olimpiadës është nisur atletja dhe një prej sportisteve flamurmbajtëse, Luiza Gega.

Së bashku me trajnerin e saj Taulant Stërmasi Gega bëhet gati për të përmbyllur një fazë përgatitore ndryshe nga ajo e olimpiadës së shkuar, pa dëmtime dhe në një formë shumë të mirë fizike.

Ndërkohë edhe vetë Gega shprehet e qartë për objektivin e saj dhe e sheh atë si një synim të arritshëm.

Gjithashtu në këtë ditë nisen drejt Japonisë edhe qitësja Manuela Delilaj dhe presidenti i federatës së qitjes Stefan Rrufa. Delilaj stërvitet dhe jeton në Zvicër e si rrjedhojë niset prej andej drejt Tokios.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back