Aktualitet

Listat e koalicionet/ Yuri Kim-Ramës e Bashës: Ju jeni përgjegjësit

Shkruar nga Liberale
Listat e koalicionet/ Yuri Kim-Ramës e Bashës: Ju jeni

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar përmes një statusi në twitter lidhur debatet që ka përfshirë politikën për listat dhe koalicionet. Ndërsa rikujton marrëveshjen e 5 qershorit, Kim shkruan se cdo propozim duhet të jetë në mirëbesim.

“Në i kujtojmë kryeministrit Rama, Kreut të PD Basha dhe të gjithë drejtuesve të tjerë për të gjitha angazhimet që kanë marrë për 5 qershorin dhe cdo masë përtej 6/5. Angazhimi, propozimet dhe kundërpropozimet duhet të jenë në mirëbesim. SHBA gjithmonë do t’ju mbështesë, por ju drejtuesit shqiptarë jeni pala më përgjegjëse”, shkruan Kim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH