Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Shkruar nga Liberale

Një lëkundje tërmeti është ndjerë gjatë natës së kaluar në Shqipëri.

Qendra Evropiane e Tërmeteve (EMSC) raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter dhe është ndjerë pak pas mesnatës.

Lëkundjet e tërmetit kishin thellësi 2 kilometra, ndërkohë epiqendra ishte 17 kilometra në Jugperëndim të Gjirokastrës.

Nuk raportohet për dëme. Në fotot e mëposhtme do gjeni të dhënat për mbi këto lëkundje.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH