Aktualitet

Kryemadhi në Malësinë e Madhe: LSI do të jetë surpriza e 25 prillit

Shkruar nga Liberale
Kryemadhi në Malësinë e Madhe: LSI do të jetë surpriza

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim elektoral në Malësinë e Madhe ditën e sotme, teksa u shpreh se kjo zonë ka qenë gjithmonë një element emocioni dhe se do të kontribuohet që të rinjtë të kthehen e të ndërtojnë jetën në vendin tonë.

Kryemadhi shtoi se LSI do t’i japë fund tranzicionit të Shqipëri dhe se kjo parti do të jetë një surprizë jo vetëm në qarkun e Shkodrës, por në gjithë vendin.

"LSI-ja në Malësinë e Madhe ka qenë gjithmonë një element emocioni, ka qenë element fryme, ka qenë element nxitjeje, inspirimi, angazhimi të të gjithë qarkut të Shkodrës dhe që këtej vinte deri në Tiranë, e nga Tirana shkonte në të gjithë Shqipërinë. Sot në kuadrin e shpopullimit që po ndodh në të gjithë Shqipërinë, edhe Malësia e Madhe e ndjen. Por në fakt gjëja kryesore që ne shpresojmë, ashtu sikurse Melisa është studente në Angli dhe ka ardhur e kandidon për listën e LSI-së, ne nuk duam t’i kthejmë të rinjtë tanë thjesht sepse duam t’i kemi këtu, por duam t’i kthejmë të rinjtë tanë të kontribuojnë, të ndërtojnë, të jetojnë, të punojnë dhe ta zhvillojnë Shqipërinë.

Ne duhet t’i japim fund tranzicionit në Shqipëri. Ne duhet t’i japim fund urrejtjes politike, sepse ajo nuk na çon përpara, por përkundrazi na kthen mbrapa në ato vitet më të errëta të Shqipërisë. Ne duhet të shpërndajmë dashurinë, duhet të shpërndajmë solidaritetin, duhet të shpërndajmë bashkëjetesën me njëri tjetrin, ashtu siç kemi ditur dhe dimë gjithmonë ne shqiptarët për të mbajtur njëri tjetrin dhe për t’i qëndruar pranë. Unë jam e bindur që në 25 prill, LSI do të jetë surprizë jo vetëm në qarkun e Shkodrës por në të gjithë Shqipërinë sepse shikoj frymën, shikoj angazhimin, shikoj entuziazmin, shikoj atë dëshirë të qytetarëve për të na takuar dhe për të na ndjekur", tha drejtuesja e LSI.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH