Showbiz

Kantautori, mesazh pas humbjes së nënës: M’i bëj hallall gjithë fajet

Shkruar nga Liberale

Kantautori Gjergj Leka ka reaguar me një mesazh prekës për ndarjen nga jeta të nënës së tij, dirigjentes së parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi.

Ajo u nda nga jeta në moshën 83-vjecari në Itali, ndërkohë që sic shkruan Leka, është ndarë nga jeta pikërisht në ditelindjen e të atit të tij të ndjerë.

"Me ike e nuk te dhashe puthjen e fundit……Mezi po prisje te bashkoheshe me babin dhe pikerisht sot ne ditelindjen e tij u ngjite lart. Mi bej hallall gjithe fajet…", shkruan Leka.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH