Aktualitet

"Ka falur bregdetin e Butrintin", qytetari: Kur vjen Erdogani Rama mbulon Skënderbeun dhe zbulon...

Shkruar nga Liberale
"Ka falur bregdetin e Butrintin", qytetari: Kur vjen Erdogani Rama

Një protestues ka thënë për mediat, se Rama po jep bregdetin, Butrintin dhe se Shqipëria po boshatiset.

Ai u shpreh se, për të rinjtë nuk ka të ardhme në këtë vend.

“Ka falur bregdetin, ka dhënë Butrintin, Shqipëria po boshatiset. Po drejtojnë hajdutët, njerëz që dalin pa brekë. Kam tre fëmijë me shkollë të lartë, i kam pa punë. Ça do fitojnë se ikin jashtë shtetit? Po krijuan familjet atje s’do vinë më këtu. I vesh çorapet njësoj, jo një të keqe, një të bardhë, dhe s’dal pa brekë. Mirë na e bëjnë ne se popull i tillë jemi. Ne që jemi këtu, na dërgojnë fëmijët lekë. Kur vjen Erdogani mbulon Skënderbeun dhe zbulon bythën e vetë.”, tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH