Aktualitet

Joe Biden: Hamasi përdhunon gra dhe më pas i vret, t'i dënojmë me forcë terroristët!

Shkruar nga Liberale
Joe Biden: Hamasi përdhunon gra dhe më pas i vret, t'i

Presidenti i SHBA, Joe Biden gjatë një takimi për mbledhjen e fondeve në Boston, deklaroi se bota duhet të dënojë dhunën seksuale të kryer nga terroristët e Hamasit.

Krei i shtëpisë Bardhë foli rreth dëshmive të reja të përdhunimit dhe gjymtimit të grave izraelite në dhe pas 7 tetorit.

"Ka raportime për gra të përdhunuara, në mënyrë të përsëritur dhe trupat e tyre të gjymtuara derisa ishin ende gjallë, që terroristët e Hamasit iu shkaktuan dhe më pas i vrasin ato. Është e tmerrshme”, thotë ai.

“Bota nuk duhet t’i mbyll sytë para asaj që po ndodh. Na takon të gjithëve – qeverisë, organizatave ndërkombëtare, shoqërisë civile dhe bizneseve, të dënojmë me forcë dhunën seksuale të terroristëve të Hamasit, pa përjashtim shton ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH