Globi

Joe Biden flet pas zgjedhjeve: Jam besimplotë që do të fitojmë

Shkruar nga Liberale
Joe Biden flet pas zgjedhjeve: Jam besimplotë që do të

Kandidati Demokrat, Joe Biden, ka folur për herë të parë pas ditës së zgjedhjeve nga Uilmington Delauer ku është shprehur besimplotë për fitoren e tij.

Ai është shprehur se kjo fitore nuk është vetëm e tij, por “e të gjithë amerikanëve” pa dallim nga ngjyra e partisë që kanë votuar dhe është zotuar se do të punojë fort për të gjithë si “President i Shteteve të Bashkuara”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH