Showbiz

Izraeli kërkon ndalimin e transmetimit të këngëve të Dua Lipës

Shkruar nga Liberale
Izraeli kërkon ndalimin e transmetimit të këngëve të

Në Izrael po nënshkruhet një peticion ku kërkohet që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio. Kjo pasi këngëtarja postoi në llogarinë e saj në Instagram një postim anti-izraelit, ku mes të tjerave thuhej se ushtarët qëllojnë fëmijë.

"Djemtë e mëdhenj të këqij të ushtrisë izraelite kënaqen plotësisht duke rrahur dhe qëlluar fëmijët,” vazhdoi postimi. “Ata madje kanë bluza që përshkruajnë një grua palestineze shtatzënë me një hapësirë ​​snajperi në stomakun e saj që lexon‘ 1 të shtënë, dy vrasje", thuhej ndër të tjera në postimin e këngëtares.

Mbi 3,000 njerëz kanë nënshkruar deri më tani këtë peticion. “Në dritën e nxitjes kundër ushtarëve, antisemitizmi, shpifja, teoritë e komplotit dhe shtrembërimet që qëndron në postimin që këngëtarja ndau, nuk është e përshtatshme që një radio të vazhdojë të transmetojë këngët e saj,” shkruajti  organizata 'Im Tirzu' në një letër drejtuar dy ministrave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH