Showbiz

"Ishte e jashtëzakonshme", siriani gatuan baguette-n më të mirë në Francë, vlerësohet me 4 mijë euro

Shkruar nga Liberale
"Ishte e jashtëzakonshme", siriani gatuan baguette-n më

Për të bërë baguette-n më të mirë, e cila konsiderohet mishërimi i furrës franceze, duhet art, pasion dhe punë e palodhur. Gjithashtu, baguette franceze është një specie e mbrojtur dhe me vulë. Një vit më parë, ajo u fut në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Këtë vit, në garën për baguette-n më të mirë në Paris, një bukëpjekës 37-vjeçare nga Sri Lanka bëri një surprizë.

Baguette me "numrin 142", e pjekur nga Tharsan Servaraya, mori çmimin e parë, siç raporton CNN. Tharsani erdhi në Francë në vitin 2006, në moshën 21-vjeçare. Ai punoi shumë dhe në fund mundi i tij nuk shkoi kot.

Furra e tij, "Au Levain des Pyrenées", ndodhet në një lagje të qetë në lagjen e 20-të të Parisit lindor.

Më 10 maj, gara e 30-të e konkursit, bukëpjekës nga i gjithë qyteti erdhën herët për të paraqitur aplikimet e tyre.  Çmimi: nderi që fituesi të furnizojë Pallatin Elysee, rezidencën zyrtare të presidentit francez, me baguette për një vit, plus 4000 €.

"Konkursi, më i vjetri i këtij lloji në Francë, është një burim i vërtetë krenarie për ne," thotë Fran Thomas, president i sindikatës së bukëpjekësve Syndicat des Boulangers du Grand Paris.

https://youtu.be/JpumOvTYgkk

Për konkursin vjetor, furrtarët vlerësohen në mënyrë specifike në "baguette tradicionale", një emërtim që dallon bukën e cilësisë së mirë nga konkurrentët e tyre. "Është një konkurs jashtëzakonisht i rëndësishëm për ta," thotë për CNN Olivia Polsky, nënkryetare e bashkisë së Parisit për tregti dhe industri.

Për Tharsan çmimi i parë nuk ishte surprizë: “Në 2018 ishim të tretët. Pas kësaj, ne gjithmonë kemi menduar se herën tjetër do të jemi të sigurt për të fituar, të dytin apo të parët”, tha ai për CNN.

"Të gjitha baguette-t ishin të shkëlqyera dhe të shkëlqyera, por e tija ishte e jashtëzakonshme," pohon një anëtar jurie që pretendoi se kishte shijuar deri në 90 bagueta.

Fituesi, megjithatë, pretendon se sekreti i furrës së tij është se ai piqet një tufë çdo 20 minuta, në mënyrë që buka të jetë gjithmonë e nxehtë dhe e freskët. Pavarësisht lavdisë së saj fituese të çmimeve, buka e Tharsan kushton 1,35 €.

Rregullat e gjyqtarëve janë shumë strikte. Nga 176 baguette të dorëzuara këtë vit, 40 u refuzuan menjëherë sepse ishin shumë të shkurtra, shumë të gjata, shumë të rënda, shumë të lehta ose të bëra me miell të gabuar.

Bagutte-t e mbetura u vlerësuan nga një panel prej 18 anëtarësh të përbërë nga fituesit e viteve të mëparshme, anëtarë të rangut të lartë të Guild-it të Bukëpjekësve, blogerët e ushqimit dhe gjashtë qytetarë të Parisit, të zgjedhur me short./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH