Globi

Ish e fejuara e Matthew Perry i jep lamtumirën mes rreshtave prekës: Ishe i komplikuar, por unë të doja... 

Shkruar nga Liberale
Ish e fejuara e Matthew Perry i jep lamtumirën mes rreshtave prekës:

Molly Hurwitz, ish e fejuara e Matthew Perry, i ka dhënë lamtumirën me një mesazh të veçantë.

“Atij i pëlqente që njerëzit flisnin për sa i talentuar ishte. Dhe ai ishte me të vërtetë i talentuar”, shkroi Hurwitz në postimin e saj në Instagram.

Hurwitz, e cila punon si drejtore letrare në Thruline Entertainment, filloi të takohej me aktorin në vitin 2018 dhe çifti u fejua në nëntor 2020. Ata u ndanë përgjithmonë në qershor 2021.

Hurwitz kujtoi se Perry ishte i shqetësuar për performancën e tij përpara ribashkimit të serialit në maj 2021.

“Respekti dhe humori është diçka që na lidhi. Të ishe me të ndërsa ai rizbuloi inteligjencën e tij ishte magjike”- tha ajo. 

Hurwitz me sa duket e njihte këtë njeri në një mënyrë shumë të ndryshme: “Ndërsa unë e doja atë më thellë se sa mund ta kuptoja, ai ishte i komplikuar dhe më shkaktoi dhimbje që nuk e kisha njohur kurrë. Askush në jetën time të rritur nuk më ndikoi më thellë se Matthew Langford Perry. Unë jam shumë mirënjohës për këtë dhe për gjithçka që kam mësuar nga marrëdhënia jonë”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH