Globi

I zhdukur prej 5 tetorit, 32 vjeçari gjendet i vdekur në anë të rrugës

Shkruar nga Liberale
I zhdukur prej 5 tetorit, 32 vjeçari gjendet i vdekur në anë

Daniele Pittioni, 32 vjeç, u gjet i vdekur në anë të rrugës Sottomonte midis Buttrio dhe Manzano. Burri ishte zhdukur mbrëmjen e 5 tetorit të kaluar. Në anë të rrugës ishte Harley Davidson i tij. Për momentin nuk dihen shkaqet e aksidentit rrugor.

Vullnetarët e mbrojtjes civile të ekipit komunal të Buttrio dhe të distriktit Manzanese morën pjesë në kërkimin e tij.

Daniele, banues në fshatin Orsaria , i cili mbrëmjen e së mërkurës së 5 tetorit, pasi ka kaluar mbrëmjen me disa miq, është larguar me motorin e tij Harley Davidson, u deklarua i zhdukur. Që atëherë nuk ka pasur pati asnjë lajm për të. Ai punonte në një kompani vendase të njohur për prodhimin e mobiljeve metalike.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH