Aktualitet

SHBA/ “I çmenduri" vritet nga policia, la të vdekur 4 persona pas sulmit me thikë, plagosen edhe dy policë

Shkruar nga Liberale
SHBA/ “I çmenduri" vritet nga policia, la të vdekur 4

Zyrtarët e policisë thonë se të paktën katër persona kanë vdekur, ashtu si dhe vrasësi i tyre i dyshuar, pas një sulmi të tmerrshëm me thikë në Queens të dielën herët në mëngjes me orën lokale të New York.

Shefi i Patrullës së NYPD-së, Jeffrey Maddrey, tha se i dyshuari u pa me një thikë nga patrulla dhe pas thirrjes për të ndaluar sulmoi dy oficerët, duke e prerë njërin në qafë dhe të dytën në kokë. Një nga oficerët arriti të qëllojë të paktën një të shtënë dhe të godasë të dyshuarin.

Pasi policia mundi të hynte brenda banesës, ata gjetën katër viktimat. Një person ishte ende gjallë dhe u dërgua me urgjencë në spital në gjendje kritike. Tre anëtarët e tjerë të familjes ishin të gjithë të vdekur.

Të katër viktimat e gjetur të vdekur të dielën në mëngjes besohet se janë në sulmin me thikë të të dyshuarit, tha Maddrey, por ekzaminuesi mjekësor i qytetit do të përcaktojë zyrtarisht shkakun e vdekjes së tyre.

Të tre u dërguan në Spitalin e Xhamajkës ku i dyshuari me thikë u shpall i vdekur pas mbërritjes, tha Maddrey.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH