Sport

Gjermania nuk e ‘kapërdin’ dot turpin, shkarkohet Hansi Flick

Shkruar nga Liberale
Gjermania nuk e ‘kapërdin’ dot turpin, shkarkohet Hansi Flick

Hansi Flick nuk do të jetë më tej trajner i Gjermanisë.

Flick shkarkohet nga posti i trajnerit të Gjermanisë pasi "turpëroi" gjermanët me humbjen e fundit 4-1 që pësuan nga Japonia dhe fitoi vetëm katër nga 17 ndeshjet e tij në krye të stolit gjerman - me Euro 2024 vetëm nëntë muaj larg.

 

Lajmi është dhënë nga Federata, me një njoftim zyrtar.

Ky vendim ka ardhur për shkak të rezultateve të fundit, të cilat kanë qenë të dobëta.

Tekniku 58-vjeçar numëron 25 ndeshje në krye të Kombëtares së “Panzerave”, ku ka marrë mesatarisht 1.72 pikë për ndeshje.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH