Aktualitet

Gazment Bardhi reagon për video-skandalin e Gjicit: Cenim i dinjitetit të kuksianëve

Shkruar nga Liberale
Gazment Bardhi reagon për video-skandalin e Gjicit: Cenim i dinjitetit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas skandalit të Safet Gjicit.

Ky i fundit dha dorëheqjen pasi në rrjet qarkulloi një video e tij teksa kryente marrëdhënie seksuale në zyrën e kryetarit të bashkisë Kukës.

Sipas Bardhit, ky është shpërdorim i besimit të qytetarëve nga kryebashkiakët e Edi Ramës dhe asgjë e re. Ndërsa e cilësoi Gjicin si një Edi Rama të Kukësit.

Deklarata e plotë:

Shpërdorimi i besimit të qytetarëve nga kryebashkiakët e Edi Ramës nuk është asgjë e re. Por skandali i sotëm i Edi Ramës së Kukësit përbën një akt të rëndë të cenimit të dinjitetit të çdo qytetari të Kukësit që duhet të marrë refuzimin e të gjithëve pa asnjë dallim partiak.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH