Aktualitet

Gazeta Liberale sot: Pas zhgënjimit nga BE, sytë vetëm nga SHBA

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale sot: Pas zhgënjimit nga BE, sytë vetëm nga SHBA

Megjithëse ka pohuar rrugën drejt integrimit europian, kryeministri Rama nuk e ka fshehur zhgënjimin ndaj BE-së.

Nëse kjo e fundit ka shkelur premtimet dhe ka humbur besueshmërinë në rajon, Shqipëria dhe i gjithë rajoni ia dedikojnë sukseset dhe paqen ShBA-së, si partneri strategjik që e ka theksuar edhe më shumë praninë në Ballkanin Perëndimor.

Leyla Moses Ones: Shqipëria ia ka bërë të qartë Kinës, se disa gjëra nuk janë për shitje dhe ka refuzuar makinacionet ruse.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH