Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Tri ditët e ballkanit në BE

               Publikuar në : 08:41 - 17/02/20 liberale

Nga Munihu në Bruksel, tri ditët e fundit në BE kanë pasur kryefjalë vendet e Ballkanit Perëndimor.

Rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi dhe emërimi i një përfaqësuesi të Posaçëm të unionit, perspektiva europiane dhe rikthimi i bisedimeve për hapje të negociatave, si edhe konferenca e sotme e donatorëve për tërmetin e 26 nëntorit, e kthyen edhe njëherë vëmendjen e liderëve të BE-së tek Ballkani Perëndimor, që është gjithsesi ende larg përfshirjes në familjen europiane.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back