1

Futbollisti i kombëtares, pozitiv me Covid-19

               Publikuar në : 16:08 - 12/09/20 liberale

Futbollisti i Shqipërisë Ylber Ramadani është infektuar me koronavirus. Lajmi konfirmohet nga klubi i tij danez Vejle.

Sipas menaxherit teknik të klubit Jakob Kruger, mesfushori e ka marrë Covid-19 gjatë udhëtimit për në Shqipëri për t’iu bashkuar kombëtares sonë për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve me Bjellorusinë dhe Lituaninë.

Vejle raporton gjithashtu, se lojtari ka qëndruar në karantinë për një javë në Shqipëri.

Përpara ndeshjes me Lituaninë, FSHF-ja deklaroi rezultatet e analizave të 3 futbollistëve të kombëtares Ardian Ismajli, Ylber Ramadanit dhe Hysen Memollës, të cilët u vlerësuan si negativ me Covid-19.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back