Aktualitet

Foto/ Zgjidhet anëtarja e re e KLP, Donika Prela përjashtohet nga votimi

Shkruar nga Liberale
Foto/ Zgjidhet anëtarja e re e KLP, Donika Prela përjashtohet nga

Është zgjedhur ditën e sotme anëtarja më e re e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Me 16

Prokurorja Esmeralda Keshi ka marrë 133 vota pro, duke lënë pas prokurorin Vladimir Marën.

Nga votimi i sotëm është përjashtuar kreu i Krimeve të Rënda, Donika Prela, pasi ajo nuk mbërriti në kohë në votim. Procesi i votimit është mbikëqyrur nga kryeprokurorja e përgjithshme të përkohshme, Arta Marku.

Prokurorja e zgjedhur zëvendëson në këtë post Gentian Osmanin, i cili nuk kaloi dot testin e Vetingut dhe u shkarkua nga detyra./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1089956,1089954,1089955,1089957,1089960,1089958,1089951,1089961,1089959,1089952,1089953"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH