Globi

Fluturime të anuluara në të gjithë Evropën, si mund të verifikoni udhëtimin tuaj 

Shkruar nga Liberale
Fluturime të anuluara në të gjithë Evropën, si mund

Fluturime të anuluara nëpër Evropë. Vështirësitë vijojnë në të gjithë Evropën, madje edhe sot janë shtyrë disa fluturime drejt aeroporteve kryesore të qyteteve italiane. Një situatë që po përkeqësohet. Dhe që përfshin të gjitha kryeqytetet evropiane. Rreziku është në Mbretërinë e Bashkuar dhe Spanjë, por edhe në Portugali, Gjermani, Francë, Belgjikë dhe Itali. Ku sindikatat e ndryshme për 17 korrik kanë paralajmëruar grevë.

Prandaj, shqetësimet janë kudo. Në javët në vijim gjërat mund të përkeqësohen, sidomos për shkak të rritjes së numrit të njerëzve që udhëtojnë për turizëm.

Për të kontrolluar shqetësimin, mund të shkoni në portalin FlightStats dhe të futni kodin tuaj të fluturimit, Nga aeroporti i nisjes ose nga data aktuale mund të merrni informacione për linjën ajrore, kohën aktuale dhe të parashikuar të ngritjes dhe pozicionin e fluturimit në kohë reale: d.m.th., nëse hipja është e sigurt, nëse avioni është tashmë në fluturim ose nëse ai ka zbritur në destinacionin e tij.

Për çdo aeroport shprehet një opinion për përpikmërinë dhe një vlerësim për mundësinë që fluturimi mund të niset me vonesë, ose të jetë anuluar. Në bazë të përqindjeve të fluturimeve të anuluara ose të vonuara, atëherë është e mundur të llogaritet në kohë reale renditja në lidhje me aeroportet pak a shumë të virtytshme. FlightStats ju lejon të kontrolloni në mënyrë efektive rrugët e fluturimit në kohë reale. /Liberale. al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH