Globi

Fatura e darkës së peshkut shkon në 508 euro, ja si e justifikon restoranti

Shkruar nga Liberale
Fatura e darkës së peshkut shkon në 508 euro, ja si e justifikon

Problemi me faturat e shtrenjta nuk është vetëm shqiptar. Një ngjarje e tillë ka ndodhur së fundi edhe në Itali, ku fatura e një darke me peshk për 4 persona, ka shkuar 508 euro. Fatura është lëshuar nga një shtëpi në breg të detit të San Benedeto del Tronto, Ascoli. Dhe tani pronari është përpjekur të justifikojë arsyen e shumës marramendëse.

Konkretisht, fatura në fjalë tregon 100 euro për katër antipasta të përpunuara, 60 euro për katër antipasta të papërpunuara, 56 euro për dy shishe Rose, 4 euro ujë, 8 mbulesë dhe 280 për katër pjatat e para "me gjysmë plà-plà" (siç thonë në San Benedetto). Gjithsej, dy "batti batti", një krustac midis misrit dhe karavidheve për katër pjata, për të cilat na kërkuan 70 € secila".

Sipas klientit, megjithatë, ajo pjatë nuk ishte në menu, por përkundrazi kishte vetëm linguine me karavidhe me çmim 35 euro. Por është pikërisht ky version i fakteve që kundërshton pronari i objektit".

"Nuk bëhej fjalë për makarona me misër në kalli, shpjegon ai për 'Corriere Adriatico', por për magnozë, një krustac e rrallë dhe e shijshme me një kosto të lartë. Vetëm ajo që u vendos në ato 4 pjata na kushton 180 euro. Gjërat janë ndryshe nga sa u tha në rrjetet sociale”.

Megjithatë, një aspekt i rëndësishëm mbetet për t'u sqaruar: nëse Tordini dhe miqtë e tij kërkuan një shtesë në pjatën 35 euro "me gjysmë plà-plà" (dhe në këtë rast shtesa do të justifikohej disi) apo nëse ishte restoranti që solli linguine të tjera nga ato të shënuara në meny (në këtë rast nuk do të mund të shpjegohej arsyeja e 70 eurove për pjatë).

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH