Aktualitet

Euro nis një tjetër “rënie”, bie dhe dollari, leku forcohet dhe po rikthehet në nivelet e korrikut

Shkruar nga Liberale
Euro nis një tjetër “rënie”, bie dhe dollari, leku

Euro po vijon rënien edhe këtë shtator duke ndjekur të njëjtën ecuri si një vit më parë.

Sipas kursit më të fundit të publikuar nga Banka e Shqipërisë, një euro po këmbehet mesatarisht me 106.26 lekë duke humbur 0.41 pikë në 24 orët e fundit.

Në shitje euro po këmbehet me 106.82 lekë, ndërsa po blihet me 105.73 lekë.

Bashkë me euron janë zhvlerësuar edhe valutat e tjera kryesore si paund dhe dollari.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH