Aktualitet

Emri/ Plagoset me armë zjarri 40-vjeçari në Peqin

               Publikuar në : 21:13 - 29/05/20 liberale

Një shtetas ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Peqin.

Shtetasi Besmir Hakballa, 40 vjeç, ka marrë plumb në pjesën e këmbës. Ndërkaq qytetarët kanë qenë ata që kanë njoftuar ambulancën për t’i ardhur në ndihmë të plagosurit, shkruan BW.

I plagosuri Hakballa është qëlluar në këmbë dhe është transportuar për në spitalin e Traumës në Tiranë pasi gjendja e tij është kritike. Grupi hetimor po punon për sqarimin dhe okumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Forca të shumta të Komisariatit të Policisë Peqin dhe të DVP Elbasan po krehin zonën për kapjen e autorit.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back