Aktualitet

Emrat/ Kush janë 5 “të fortët” që OFL iu kërkoi deklarimin e pasurisë

               Publikuar në : 12:51 - 29/05/20 liberale

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar sot formularin e deklarimit të pasurisë katër personave në Durrës dhe një në Tiranë të cilët akuzohen për vepra penale të ndryshme.

Shtetasi, Akil Alushi i dënuar për trafik droge është nga Tirana, ndërsa katër të tjerët janë nga Durrësi dhe një prej tyre, Ilir Oshafi është i dënuar në Itali për drogë.

Kurse tre të tjerët, Morel Kërtalli, Enkel Kërtalli dhe Gentian Malindi të cilët akuzohen për vrasje janë nën hetim e sipër dhe nuk kanë një dënim Gjykate. /Gazeta Liberale

Tags: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back