Aktualitet

Dhuna ndaj anëtarit të LGBTI, reagon Meta: Autoritetet të marrin masa

Shkruar nga Liberale
Dhuna ndaj anëtarit të LGBTI, reagon Meta: Autoritetet të marrin

Presidenti Ilir Meta ka reaguar me një postim në Tëitter sa i përket dhunë së ushtuar ndaj një anëtari të komunitetit LGBTI në Shqipëri.

"E dënueshme dhuna kundër një anëtareje të komunitetit LGBTI në Shqipëri. I bëj thirrje autoriteteve ligjzbatuese të marrin masat e duhura për zbardhjen e këtij sulmi burracak dhe nxjerrjen para drejtësisë së autorëve", shkruan Meta. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH