Aktualitet

Deputeti nxehet në Kuvend, Vasilika Hysi e përjashton nga seanca

               Publikuar në : 12:38 - 26/11/20 liberale

Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi ka përjashtuar nga seanca ditën e sotme deputetin e Erion Piciri.

Ky i fundit është nxehur në Kuvend dhe ka nisur të bërtasë teksa pas disa paralajmërimeve Hysi e ka përjashtuar.

“Ju përjashtoj nga seanca z/Piciri. Është fatkeqësi që vini në Kuvend për të përfaqësuar qytetarët e Republikës së Shqipërisë. Fatkeqësi e madhe, ju përjashtoj nga seanca plenare.

Një minutë pushim, ndërpritet seanca. Ju lutem dilni nga seanca”, tha Hysi.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back