Aktualitet

Covid-19/ Ja tri vatrat kryesore të infeksionit në Tiranë

Shkruar nga Liberale
Covid-19/ Ja tri vatrat kryesore të infeksionit në Tiranë

Zona e ish-Bllokut, Astiri dhe Kombinati konsiderohen edhe zonat e kuqe, ku rreziku i infeksionit është më i lartë.

Ky fakt u pohua dje gjatë takimit me ministren Manastirliu nga epidemiologu Rexhep Muja.

“Në fokusin tonë kryesor kemi kryesisht shkollat dhe për t’u lidhur dhe me vatrat e nxehta që kemi në kryeqytet, kryesisht Astirin, ish-Bllokun, Kombinatin etj”, u shpreh epidemiologu Rexhep Muja.

Prej fillimit të pandemisë, kryeqyteti ka qenë në krye të listës si një ndër qytetet më të goditura. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH