Sport

Chelsea gjen trajnerin e ri

Shkruar nga Liberale
Chelsea gjen trajnerin e ri

Chelsea ka arritur marrëveshje të plotë për të përfunduar emërimin e Mauricio Pochettino si trajner i ri për sezonin e ardhshëm. Marrëveshja është në faza të avancuara që nga prilli i këtij viti dhe më në fund do të përfundojë në ditët në vijim siç ka pranuar Pochettino.

Ish-trajneri i Tottenham dhe PSG do të fillojë kapitullin e ri si trajner i Chelsea duke filluar nga qershori. Frank Lampard do të mbetet trajneri i përkohshëm deri në fund të sezonit. Pochettino do të sjellë njerëzit e tij në stafin e trajnerit dhe do të diskutojë strategjinë e transferimeve me klubin së shpejti.

51-vjeçari argjentinas spikati te Espanyol si trajner në sezonet 2009-2012, para se të kalonte te Southampton dhe më pas për pesë sezone te Tottenham. Pas eksperiencës me PSG-në, Pochettino këtë sezon nuk ka drejtuar asnjë ekip.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH