Bota

Ministri i jashtëm izraelit paralajmëron: Irani duhet të ndalet, para se të jetë tepër vonë

Shkruar nga Liberale

Ministri i jashtëm izraelit paralajmëron: Irani duhet të ndalet,

Ministri i Jashtëm izraelit, Israel Katz, shpalli Revolucionin Islamik një organizatë terroriste.

Në një postim të publikuar në platformën X ai shkruan:

"Këtë mëngjes u dërgova letra 32 vendeve dhe fola me dhjetëra ministra të jashtëm dhe figura kryesore në mbarë botën duke bërë thirrje për vendosjen e sanksioneve ndaj projektit raketor të Iranit dhe që Garda Revolucionare të shpallet një organizatë terroriste për të frenuar dhe dobësuar Iranin. Irani duhet të ndalet tani, para se të jetë tepër vonë”, thekson Katz.

Poll
SHQIPENGLISH